جار التحميل...
عنوانك القصير
02100000000
09120000000

بلاگ

سلفون پاکتی

سلفون پاکتی

 

سلفون و پاکت

سلفون پاکتی به انواع مختلفی تقسیم می شود که عبارتن اند از: 

1- پلاستیک های زیپ دار   2- سلفون های شفاف   3- سلفون های متالایز

( پشت متالایز ) ، سلفون های صدفی ( پشت متالایز ) ، پشت صدفی، سلفون های متالایز طلایی ، سلفون های لب چسب دار و …

سلفون پاکتی متالایز و متالایز طلایی

یکی از موارد پر مصرف در سلفون پاکتی نمونه ای از متالایز و همینطور متالایز طلایی می باشد که در تمام فروشگاه ها می توان آن را نظاره کرد.

 جنس های تولید شده از این ماده از جنس OPP می باشد و به اصلاح دیگر به آن BOPP هم میگویند.

سلفون پاکتی ها به 2 رنگ آلمینومی و پایه طلایی  تولید و ساخته میشوند ،

 این دسته از سلفون متالایز، قابلیت چاپ بسیار بالایی دارد که موجبمی شود که حتی ریزترین جزییات هم با بالاترین کیفیت روی بسته بندی قابل تشخیص باشند .

نمونه چاپ دارسلفون پاکتی اکثرا در زمان بسته بندی مواد غذایی کاربرد فراوانی را دارا می باشد.

سلفون پاکتی پلاستیک زیپ دار

سلفون های پاکتی از پر مصرف ترین سلفون هاست  ،این سلفون نمونه ای از نوع زیپ دار می باشد که به دلیل داشتن زیپ و همچنین قابلیت باز و بسته شدنش، یکی از بهترین پاکت های پلاستیکی برای بسته بندی

می باشد.

سلفون لب چسب دار

از معروف ترین نمونه ها که میشود برای لب چسب دار اسم برد پلاستیکسی دی می باشد ،

این یک مثال از مشاغل مختلف است که کاربرد زیادی را دارا می باشد که کیفیت بسیار زیادی در تولید دارد  و از مقاومت چسبی بالایی این نمونه را میتوان تولید کرد.

کاربرد های سلفون پاکتی

 دارای کاربرد فراوانی در انواع  مختلف مشاغل می باشد که اسم بردن همه آن ها امکان میسر نمی باشد، ولی به عنوان مثال برای تمام بسته بندی های پیراهن،  عطاری ها، خشکبار ها، غرفه شیرینی پاستیل و ….

با شناخت هر چه بیشتر انواع مختلفی که از سلفون ها وجود دارد جذابیت هر نوع از آن ها بیش تر برای شما آشکار میشوند.

لیبل

لیبل

العنوان

لیبل چیست؟

 برچسب ظریفی است  که بر روی کالا چسبانده می‌ شود که معمولاً حاوی اطلاعاتی درباره مشخصات یک کالا یا شی می‌ باشد.. قیمت  آن در مقایسه با تگ و موارد مشابه ارزان‌ تر است. استفاده‌ رسمی از لیبل و بارکد به سال 1930 باز می‌گردد. علت به‌ کارگیری لیبل‌ سرعت بخشیدن به امور مربوط به خرید‌ و‌ فروش بود و تکنیک‌ های مورد استفاده دراین باره هنوزهم درحال پیشرفت است.

داروسازان رومی معتقد بودند که گیاهان بایستی در کوزه های کوچکی که نام دارد و فروشنده بر آن نوشته شده،فروخته شوند،تا اینکه بطریهای ساده در قرن هفدهم معمول شد.بعد از این واقعه،ساخت لیبل آن هم از نقره و عاج مرسوم شد.این لیبل ها را به دور گردن بطری ها می آمیختند و بیشتر جنبه نمایش داشتند تا اطلاع رسانی به مصرف کننده.

به درستی هیچ کس نمی داند که برای اولین بار چه کسی بسته را برای تشخیص محتویاتش علامتگذاری کرد و بازهم هیچکس نمی داند چه کسی اولین بار لیبل های کوچکی را چاپ و سپس به روی شیشه نصب نموده اند آنچه مسلم است این است که پیچیدن کاغذ به دور محصول از قرن ۱۶ آغاز شد.ارزش رواج بسته بندی تا اواخر قرن حاضر شناخته شده نبوده تا اینکه فرانسویان شروع به چاپ تصویر خوشه ی انگور به روی لیبل ظروف سرکه نمودند که قبلاً فقط از کلمات استفاده می کردند.

لیبل ها ازیک سری مولد گوناگون شامل: کاغذ،مقوا، نوار یا ورقه های پلاستیکی،فویلها و مواد متالیک تهیه می شوند.

برچسب فویل متالیک در جائیکه کیفیت تصویر مورد نظر است،به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال برای بطریهای نوشابه.
پیشتر گفتیم که لیبل یکی از شاخه ی بسته بندی است که در انواع و اقسام ورنها و رنگها و طرحها با مترپالهای مختلف تهیه می شود.برای بهتر توصیه کردن موضوع بهتر آن است بر روی اجمالی بر پدیده بسته بندی داشته باشند.

پدیده بسته بندی و لیبل شاید در جوامع ابتدایی از اهمیت چندانی برخوردار نباشد.ولی در صنعت و تکنولوژی مدرن،جایگاه بسته بندی دارای اولویت والایی است و روزبه روز بر اهمیت آن در جوامع مترقی و پیشرفته افزوده می شود.

انواع لیبل

                                 

کاغذی  

این مدل از نظر نوع و مارک، متنوع ‌ترین است. لیبل کاغذی شامل انواع گلاسه – نیمه گلاسه – مات در رنگ‌های مختلف به صورت معمولی و برچسبی عرضه می‌شود. محیط مصرف برچسب کاغذی ، مکان‌ های پاکیزه و خشک بوده و عمر مفید آنها کوتاه است.

بی رنگ و شفاف 

در لیبل بی رنگ و شفاف، نوشته‌های روی آن از هردو سو  قابلت رؤیت می باشد . مصرف عمده‌ی آن بر روی شیشه‌های اتومبیل و برچسب‌ های دارای کاربرد بر روی شیشه‌ ها و برخی از کارت‌های ضمانتی می‌ باشد.

حرارتی  

چاپ این نوع بدون ریبون و توسط حرارت مستقیم در دستگاه پرینتر انجام می‌ شود. در مواقعی از این نوع برچسب استفاده می شود که مصرف کننده می خواهد روی یک جسم مشخصاتی برای چند روز داشته باشد ، چون عمر نوشته روی لیبل حرارتی بسیار کوتاه است. عمده‌ ترین موارد مصرف این نوع برچسب، در آزمایشگاه های پزشکی می باشد.

اموال 

این لیبل یکی از ضخیم‌ ترین انواع است  که نوعی ساخته می شوند که بعد از نصب به بصورت سالم از روی جسم کنده نمی شود وقتی خیلی برای کندن آن تلاش شود تکه تکه می شود .  برچسب اموال عمر طولانی دارند اما نباید زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشندو این نوع برای سطح روغنی و چرب مناسب نیست. همانطور که از اسمش نمایان  است  این نوع در شرکت ها و ادارات بر روی اموال و اسباب نصب می شود .

متال

لیبل متال دارای مقاومت بسیار دربرابر انواع پاک کننده ها است ، چون چاپ بر روی آن‌ ها بیشتر با “ریبون رزین” انجام می‌ شود. این نوع ضدخش است  و دارای قدرت چسبندگی زیاد در سرما و گرما (از 40- تا220+ درجه) می‌ باشد و اکثراً در خودرو و لوازم برقی کاربرد دارد

.

پشت متال

این لیبل دارای  بالاترین قدرت‌ چسبندگی در میان دیگر لیبل‌ ها دارد . این نوع جنس در پارچه فروشی ها ، تایرهای خودرو و غیر استفاده زیادی دارند.

وُید 

وید مقاومت زیادی در مقابل کش آمدن و گرما (تا دمای 80 ذ دارد و بیش‌ تر به دو نوع: نقره‌ ای و شطرنجی تقسیم می‌ شود. قسمتی از نوع شطرنجی آن در هنگام جدا شدن از سطحی  که به آن چسبانده شده روی سطح مذکور مانده و لیبل قابل استفاده‌ مجدد نمی‌ شود.

لیبل سکوریتی 

کاربرد این لیبل به عنوان برچسب اموال و یا در موارد مرتبط با مباحث گارانتی می‌باشد. در صورت تلاش برای کندن آن، مانند گچ خُرد می‌ شود.

پی وی سی 

این لیبل دارای دو نوع است مات و براق . لیبل پی وی سی  پایداری  فراوانی در برابر عوامل طبیعی از قبیل تابش آفتاب یا باد و باران دارد. در لوازم برقی و خودرو کاربرد بیشتری دارد. برای چاپ روی برچسب پی وی سی از ریبون های وکس رزین ، رزین و سوپر رزین استفاده می شود. این نوع در مقابل رطوبت و آب و باد مقاوم بوده  و از جنس پلاستیک بوده و و در عین حال در مقابل کشیدگی مقاوم است.

تایوک

این لیبل از الیاف فشرده شده‌ پارچه‌ ای ساخته می‌ شود و در موارد مرتبط با خودرو و پوشاک استفاده می شوند.

رول پارچه ای 

این لیبل  در صنایع پوشاک کاربرد بسیاری  دارد و در ساخت آن  از چسب استفاده نمی‌ شود.

تگ لیبل – امنیتی 

در حقیقت نوعی لیبل دزدگیر است! که مرتبط به نوعی سیستم مغناطیسی در محل مورد استفاده بوده و باعث جلوگیری از خروج غیر مجاز کالا یا اشیاء از محل مورد نظر می‌ شود.کاربرد آن به عنوان برچسب اموال و یا در موارد مرتبط با مباحث گارانتی می‌باشد. در صورت تلاش برای کندن آن، مانند گچ خُرد می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در شرکت چاپ/ و بسته بندی ترنم تماس گرفته و از مشاوره های رایگان ما در خصوص انواع خدمات چاپ و همچنین شرایط ثبت سفارشات تماس حاصل نمایید. تمامی مشاوره های ما در زمینه چاپ و بسته بندی کاملا رایگان می باشد. همه روزه از ساعت 8/30 الی 16/30 آماده ی پاسخ گویی به شما عزیزان هستیم.

محصولات چاپ فوری و دیجیتال

محصولات چاپ فوری و دیجیتال

 

چاپ فوری و دیجیتال چیست؟

همانطور که ممکن است مطلع باشید چاپ محصولات با افست زمان بر است و به تیراژ بالا نیاز دارد اما چاپ با دستگاه های دیجیتال می تواند در سریعترین زمان شما را به هدفتان برساند. دستگاه های چاپ فوری و دیجیتال در عصر تکنولوژی امروز بسیار کارآمد هستند. اما چه محصولاتی با دستگاه های دیجیتال قابل چاپ هستند؟

محصولات

چاپ خیلی از محصولات را می توان با دستگاه های چاپ فوری و دیجیتال به صورت سریع و فوری انجام داد. اما محصولاتی که خیلی از افراد برای چاپ فوری آنان احساس نیاز می کنند، عبارتند از:

چاپ کاتالوگ چاپ فوری و دیجیتال

نیاز هر شرکت، کارخانه، فروشگاه و کسب و کاری برای معرفی محصولاتش، کاتالوگ است که ممکن است برای چاپ محدودیت زمانی داشته باشند و بخواهند کاتالوگشان، فوری چاپ شود.

 چاپ تراکت و بروشور چاپ فوری و دیجیتال

بسیاری از کسب و کارها برای معرفی خدمات، محصولات و انجام تبلیغات به تراکت و بروشور احتیاج پیدا میکنند. در این صورت، چاپ تراکت و بروشور فوری و با استفاده از دستگاه های چاپ فوری و دیجیتال بسیار کارآمد و مقرون

به صرفه است.

 چاپ فوری کارت ویزیت

 کارت ویزیت وسیله ای کوچک برای معرفی شخص و کسب و کار مختص اوست.

چاپ فوری کارت پستال و کارت دعوت

خیلی از افراد در مناسبت های مختلف به چاپ کارت پستال و کارت دعوت نیاز پیدا می کنند.

چاپ فوری پوستر

سازمان ها، اداره ها، دانشگاه ها، همایش ها و کنفرانس ها نیاز به چاپ فوری و دیجیتال پوستر دارند.

طراحی فوری

ممکن است در مواقعی نیاز به چاپ فوری داشته باشید اما طراحی آن را نیز انجام نداده باشید. در این هنگام، ممکن است است نا امید شوید و فکر کنید که طراحی و چاپ فوری و دیجیتال در بازه زمانی خیلی کم، ناممکن به نظر می رسد.

اما بهتر است بدانید بعضی از مراکز معتبر خدمات چاپ، هر دو مورد را برای شما در بازه زمانی کم و با کیفیت مناسب انجام می دهند.

قیمت

قیمت چاپ فوری بر اساس سفارش چاپ شما و بر اساس تعداد، اندازه، نوع محصول و زمان تحویل محاسبه می شود. در بعضی از مراکز چاپ، هزینه چاپ فوری و دیجیتال ممکن است کمتر از هزینه چاپ افست باشد اما بهتر است بدانید حتی اگر هزینه چاپ دیجیتال بیشتر از چاپ افست باشد در خیلی از مواقع به چاپ افست از لحاظ زمان تحویل و کیفیت ارجح تر است.

مزایای چاپ فوری و دیجیتال

در چاپ فوری و دیجیتال شما می توانید تعداد زیادی از محصول مورد نظر سفارش دهید، در بازه زمانی بسیار کم حتی طی چند ساعت سفارش خود را تحویل بگیرید و از لحاظ کیفیت چاپ، محصولات مطلوب و قابل قبولی دریافت کنید. همچنین، برخلاف چاپ افست، میتوانید حتی محصولی با تعداد کمتر از هزار سفارش دهید و اگر نیاز به طراحی فوری نیز دارید همزمان آن مورد را نیز در سفارشتان ثبت کنید.

چاپ افست فوری کجا انجام می شود؟

بعضی از مراکز معتبر مانند شرکت چاپ و بسته بندی ترنم در عرصه چاپ و طراحی محصولات چاپی، با برخورداری از دستگاه‌های چاپ افست و چاپ فوری و دیجیتال به‌روز، افراد متخصص و سیستم هوشمند، برای مشتریان خود بستری را فراهم کرده اند تا به سادگی بتوانند محصولات چاپی مختلفی همچون تراکت، سربرگ، کارت ویزیت، کارت دعوت و پستال بروشور و … را طراحی و چاپ کنند.

مزایا و معایب چاپ فوری و دیجیتال

مزایا و معایب چاپ فوری و دیجیتال

چاپ افست (Offset printing) یکی از روش های قدیمی است که یک پلیت یا زینک دارد که متریال روی آن قرار گرفته و چاپ می شود. با انتقال جوهر این عمل نجام می شود که ممکن است رنگ ها در چند مرحله روی کاغذ اجرا شود.این در حالی است که در چاپ فوری و دیجیتال دستگاه جوهر را به طور مستقیم روی کاغذ یا پارچه می افشاند. معمولا کیفیت چاپ افست را بیشتر از چاپ دیجیتال می دانند، اما هزینه های اولیه زیادی دارد و اگر چاپ انبوه نباشد، هزینه بیشتری نسبت به چاپ فوری و دیجیتال دارد. بنابراین چاپ دیجیتال جایگزین بسیار مناسبی بوده و مزایای زیادی هم دارد.در ادامه به برسی این مزایا و معایب خواهیم پرداخت:

مزایای چاپ فوری  و دیجیتال:

دوستدار محیط زیست

با اینکه در چاپ فوری و دیجیتال هم رنگ و مواد شیمیایی استفاده می شود ولی برخلاف روش های سنتی چاپ مثل افست، ماده های شیمیایی کمتری دارد. در هنگام چاپ یا قبل از آن مواد کمتری خصوصا در لایه بین کاغذ و لایه نهایی چاپ وجود دارد و نیازی ندارد که از پلیت های شیمیایی استفاده کنید.

اگر شرکت شما دوست دار محیط زیست است ، یا مجموعه ای هستید که حفاظت از محیط زیست شعار شماست، استفاده از این نوع چاپ می تواند انتخاب شما باشد.

سرعت

به دلیل متفاوت بودن فرآیند چاپ فوری و دیجیتال نسبت به روش های سابق، چاپ دیجیتال سرعت بسیار خوبی دارد. دلیل پرسرعت بودن چاپ دیجیتال رااین است که در این روش برخلاف روش های سابق هیچ گونه پلیت یا فیلم، کلید رنگ، آمادگی های پیش از چاپ وجود ندارد. فرآیند چاپ خیلی ساده شده است، به طوری که چندین برابر سریع تر کار روی پارچه یا کاغذ اجرا می شود.

نداشتن هزینه های اولیه یا راه اندازی

شما در چاپ فوری و دیجیتال هیچ هزینه ای را برای آماده کردن پلیت یا زینگ نمی پردازید. بنابراین در هزینه صرفه جویی می شود. شایان ذکراست برای چاپ تعداد کم بهترین گزینه است. اما هنوز هم در چاپ انبوه، هزینه چاپ افست پایین تر است. به این علت که وقتی دستگاه یکبار آماده شد قیمت واحد برای هر برگ چاپ خیلی کاهش می یابد.

چاپ به مقدار لازم

اگر تیراژ چاپ شما پایین است، مثلا 100 الی 1000 بار می خواهید چاپ کنید، چون افست هزینه اولیه دارد برای شما با صرفه نخواهد بود ولی با چاپ فوری و دیجیتال به راحتی می توانید در سایزهای مختلف به تعداد دلخواه چاپ کنید.

یک مزیت مهم دیگر

در چاپ افست وقتی پلیت آماده می شود، محتوا به صورت فیزیکی تنظیم می شود و نمی توان آن را تغییر داد. این در حالی است  که در چاپ فوری و دیجیتال این محدودیت وجود ندارد و شما براحتی می توانید تنظیمات دلخواه خود را انجام داده و چاپ کنید. برای مثال وقتی می خواهید روی کارت عروسی خود اسم ها را به تفکیک بنویسید نمی توان از افست استفاده کرد. اما به کمک چاپ مدرن می توان جاهای ثابت را بدون تغییر گذاشت و اسامی را تغییر داده و چاپ کرد.

دقت و اندازه گیری خطا

با چاپ فوری و دیجیتال می توانید یک یا چند نمونه را چاپ کنید و آن را از جنبه های مختلفی مثل کنتراست رنگ ها، خطاهای جزئی و … بررسی کنید. اما در افست به علت جدایی فیزیکی آب و جوهر کار نامناسب بیرون می آید.

 

مزایا و معایب چاپ فوری و دیجیتال

معایب چاپ فوری و دیجیتال چیست؟
- قيمت بالاي چاپ فوری و دیجیتال در واقع ضعف اصلی این چاپ محسوب می شود كه ناشي از قيمت بسيار بالاتر جوهر ديجيتال نسبت به سيلك اسكرين است .
- در بحث كيفيت هم با اینکه چاپگرهای دیجیتال بطور دائم در حال پیشرفت هستند آنها هنوز نمی توانند بطور کامل کیفیت رنگ هاي تنپلات(ترام 100) را مطابق چاپ سيلك در سیستم Pantone درآورند .
- ماشین های چاپ سيلك اسكرين در فرآیند چاپ از چهار رنگ يووي استفاده می کنند كه ميتواند در بعضي تصاوير كارتوني هم باچاپ فوری و دیجیتال رقابت کند.
یکی دیگر از ضعف های چاپ فوری و دیجیتال كارتن پلاست این است که جوهر چاپگر دیجیتال کاملا مات ميباشد برعكس اين موضوع دقيقا چاپ سيلك يووي روي كارتن پلاست هست كه چاپها شارپ و براق تر ميباشد.
این موضوع بدین معنی است كه جهت براق شدن كار بايد از يك چاپ يووي (وارنيش ) مجدد روي چاپ ديجيتال استفاده كنيم.
همچنین ضروری است که به یاد داشته باشید ،چاپ سيلك می تواند نسبت به چاپ فوری و دیجیتال برای حجم بالای چاپ مقرون به صرفه تر باشد زیرا قیمت واحد کاهش پیدا می کند.

با توجه به سرعت ، قيمت و کیفیت قابل قبول چاپ سيلك 4 رنگ این چاپ نسبت به چاپ فوری و دیجیتال انتخاب بهتری برای کارهای چاپی با حجم بسيار بالا و انبوه ميباشد.
در نهايت انتخاب شما در رابطه با فرآیند چاپ بستگی به کیفیت ، حجم مورد نیاز ، بودجه و برنامه ریزی زمانی دارد. بطور دقیق هر آنچه را نیاز دارید با پیروی از دستورالعمل های بالا لیست کنید و تصمیم نهایی خودتان را بگیرید .

به یاد داشته باشید که انواع ماشينهاي چاپ فوری و دیجیتال و سيلك اسكرين ما برای کمک به شما اینجا هستند بنابراین همیشه برای مشاوره بیشتر در مورد پروژه خودتان با ما تماس بگيريد.

و در کلام آخر:

اگر دوست دارید چاپ شما سریع، تعداد کم و متنوع (کم هزینه)، انعطاف پذیر و دردسترس باشد. نوع چاپ فوری و دیجیتال بهترین

جعبه سازی

جعبه سازی

 

جعبه سازی چیست ؟

در صنایع چاپ کارتن و انواع لوازم بسته بندی کالا با روش ها و واحد‌های تولیدی مختلف سروکار داریم، به طوری که هر واحد تولیدی را با عناوین و القاب مختلفی می شناسیم. جعبه سازی واحدی از صنایع تولید است که در آن معمولا با دستگاه‌ها، ماشین آلات مخصوص و ابزار و مواد گوناگون انواع جعبه های مقوایی، کارتنی، چوبی و … برای بسته بندی کالاهای مختلف را طراحی و تولید می نمایند، از این رو در صنایع تولید و چاپ کارتن واحد جعبه سازی یکی از مهم ترین بخش های کارخانه یا کارگاه به شمار می آید.

بسته بندی محصولات و کالاهای مختلف معمولا با انواع لوازم چوبی، کاغذی، شیشه ای، پلاستیکی و … قابل انجام است؛ اما همواره در صنعت جعبه سازی تولید جعبه های مقوایی برای بسته بندی کالاهای مختلف گزینه ایده آل ترین شناخته شده و طرفداران بیشتری در صنایع تولیدی دارد. در واقع جعبه سازی بر حسب نیاز صنایع تولیدی می تواند با انواع لوازم و مواد اولیه انجام شود و صنایع می توانند از انواع جعبه های آماده در بسته بندی کالاهای خود استفاده نماید؛ اما به طور کلی آنچه باید بدان توجه داشته باشید بسته بندی کالاها در جعبه های محکم و مقاوم می باش، به طوری که کالا در هنگام جا به جایی در برابر ضربات فیزیکی و عوامل محیطی حفظ گردد.

با وجود این تفاسیر و مفاهیم لازم است بگوییم جعبه سازی از نظر صنایع تولید و چاپ کارتن و لوازم بسته بندی تنها یک بخش یا واحد تولیدی نیست بلکه از نظر کارشناسان این صنعت، جعبه سازی می توانید تمامی فرایند چاپ و تولید لوازم بسته بندی کالاها را شامل شود، یعنی برای ساخت و تولید جعبه یا لوازم بسته بندی کالا حتما لازم نیست که شما یک بخش جدا برای تولید جعبه فراهم کنید بلکه با راه اندازی یک بخش کوچک یا تولید جعبه ها طبق اصول جعبه سازی می توانید لوازم مورد نیاز بسته بندی کالاهای خود را تهیه کنید.

 

جعبه سازی

جعبه سازی

برای نگهداری محصولات و زیباتر شدن آنها کاربرد دارد.بسته بندی جعبه ای ها از اجناس و کالاها در برابر عوامل محیطی وضربه و.. محافظت می نمایند، که جلوه خاصی نیز به کالای مورد نظر می بخشد.

با طراحی خاص و ویژه میتوان ارتباط قوی بین مشتری و کالا ایجاد کرد چرا که منجر به فروش محصول می گردد. روش های چاپ را می توان به دو دسته کلی چاپ های متداول و چاپ های غیر تماسی تقسیم بندی کرد.

در دسته چاپ های متداول و جعبه سازی، لازم است که مرکب، با استفاده از واسطه ای همچون پلیت، کلیشه، شابلون و همانند آن ، در قالب انواع گود، مسطح و برجسته، به سطح چاپ شونده انتقال یابد. در دسته چاپ های غیر تماسی ، انتقال مرکب یا جوهر و یا شکل گیری تصویر بر روی سطح چاپ شونده، به صورت مستقیم و بی واسطه انجام می شود .        

بنابراین  شیوه های چاپ متداول و جعبه سازی را می توان به دسته های کلی چاپ سیلک اسکرین، چاپ برجسته (مانند فلکسوگرافی و غیره ) ، شیوه لیتو گرافی (شامل چاپ افست معمولی و چاپ افست خشک) و چاپ گراوور تقسیم بندی کرد ، که وجه اشتراک تمامی آنها استفاده از مرکب به صورت مایع می باشد. شیوه های چاپ غیر تماسی را می توان به دسته های کلی الکتروفوتوگرافی، یونوگرافی، چاپ مغناطیسی، چاپ جوهر افشان، چاپ حرارتی وعکاسی تقسیم بندی نمود.

 در شیوه های الکتروفوتوگرافی و یونوگرافی، از تونر پودری و مایع برای ایجاد تصویر استفاده می شود, حال آنکه در شیوه چاپ مغناطیسی از تونر مغناطیسی و در شیوه چاپ جوهر افشان، جوهر مایع و جوهر حرارتی مورد استفاده واقع میشوند. چاپ حرارتی نیز به دو شیوه انتقالی و تصعیدی قابل اجرا است. که رنگ دهی در این نوع چاپ یا استفاده از فویل یا ریبون, امکان پذیر می باشد. در شیوه عکاسی نیز,تصویر نهایی از طریق تابش نورهای رنگی بر روی پوشش حساس به نور موجود بر روی سطح چاپ شونده انجام می شود.

قابلیت‌های چاپ فوری ودیجیتال و انواع آن

قابلیت‌های چاپ فوری و دیجیتال و انواع آن

برخی از قابلیت‌های چاپ فوری ودیجیتال به شرح زیر است :

چاپ اطلاعات متغیر (Variable Data Printing)

از بزرگ‌ترین امکاناتی که چاپ فوری ودیجیتال دارد اطلاعات متغیر است که یک جریان کاملا دیجیتال می تواند در اختیار رساند.
زمانی که هر صفحه وارد مرحله چاپ فوری ودیجیتال می شود یک کامپیوتر به چاپگر می گوید چگونه اطلاعاتی را که به صورت بیت وارد چاپگر شده‌ است خروجی بگیرد. نه کامپیوتر و نه دستگاه چاپ به اینکه بیت‌ها شبه یکدیگر هستند یا خیر اهمیت نمی دهد. در نتیجه می توان در هر برگ چاپ محتویات متنی و حتی تصویری متفاوت از برگ دیگربه وسیله یک پایگاه اطلاعات (Data Base) به چاپ رساند. به گفته پروفسور فرانک رومانو استاد انستیتوی تکنولوژی روچستر: «چاپ فوری ودیجیتال خدمات جانبی می آورد. خدمات جدیدی نظیر پایگاه داده‌رسانی، ارسال اطلاعات شخصی سازی شده جز ارزش‌های افزوده هستند و به همین دلایل است که روند رشد فرایندهای سنتی کند شده و به عکس چاپ دیجیتال رو به پیشرفت است.»

کاربری آسان ماشین‌های چاپ:
در حالی که برای کار با ماشین افست نیاز به یک اپراتور با تجربه و ماهر است تا بتوانیم کاری با کیفیت به چاپ برسانیم، پای ماشین چاپ فوری ودیجیتال،  اپراتور چندان نیاز نیست. اینکه تصویری را کمی پررنگ‌تر یا کم‌رنگ‌تر چاپ کنیم، ورق‌های چاپ شده قبلی را با بعدی ها مقایسه کنیم، در روش چاپ فوری ودیجیتال هیچ‌ کدام بر روی ماشین چاپ انجام نمی شود. بلکه همه این ملاحظات باید در مرحله پیش از چاپ دیجیتال که همان آماده‌سازی فایل است انجام پذیرد. البته این موضوع چاپ فوری ودیجیتال را از تجربه بی نیاز نمی‌سازد ولی نکته مشخص در این میان آن است که تکنولوژی چاپ دیجیتال، چاپ را از حالت بسیار تخصصی خارج کرده و مشتری نهایی کار چاپی را بیشتر در امور چاپ دخیل ساخته و به چهره چاپ عمومیت بخشیده است.

مدت زمان آماده‌سازی کوتاه (Short Startup)
چون هیچ تصویر فیزیکی تا بعد از خروج هر صفحه از دستگاه چاپ وجود ندارد، در نتیجه نیازی به آماده‌سازی نیست. به عبارت دیگر آماده‌سازی در دستگاه چاپ فوری ودیجیتال زمانی اتفاق می افتد که کامپیوتر یک فایل را برای کپی ارسال می کند زیرا تنها در آن زمان مشخص خواهد شد که دستگاه خروجی، هر پیکسل فایل را در کجایی سطح چاپی به چاپ خواهد رساند. باقی مراحل به قدم قبلی یعنی آماده‌سازی فایل و تنظیمات انجام شده روی آن بستگی خواهد داشت.

سفارشی ساختن (Customization)
چاپ فوری ودیجیتال این امکان را ایجاد می کند که سفارش چاپ دقیقا بر اساس نیازها و علایق مشتری تولید شود. این بدین معناست که به عنوان مثال شما می توانید کتابی را برای فردی طبق سلیقه و با نام و مشخصات وی در صفحه تقدیم، تولید کرده و به او اهدا کنید.

 

قابلیت‌های چاپ فوری ودیجیتال و انواع آن

انواع چاپ دیجیتال بر اساس ابعاد سطح چاپی:

انواع چاپ فوری ودیجیتال را می­توان از نقطه نظر ابعاد سطح چاپ شونده به سه دسته تقسیم نمود:

– چاپ دیجیتال فرمت متوسط (medium format): حداکثر ابعاد کارهای چاپی A3+ یعنی ۳۳*۴۸ سانتی متر خواهد بود. چاپ فوری ودیجیتال در این ابعاد، به شیوه‌های لیزری (تونری)، جوهرافشان و نوری قابل انجام است که بخش عمده‌ای از سفارشات چاپی دیجیتال مانند چاپ کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ، لفاف­های بسته­ بندی، لیبل، عکس، چاپ روی سطوح مختلف و غیره را در برمی گیرد.

–  چاپ فوری ودیجیتال فرمت بزرگ (Large Format) : ابعاد چاپ در این دسته از A3+ تا عرض ۱۵۰ سانتی متر را شامل می­ شود که مانند چاپ‌های فرمت متوسط، به شیوه‌های دیجیتال لیزری (تونری)، جوهرافشان یا نوری انجام می­ شود. مورد کاربرد این دسته در سفارشاتی مانند پوستر است که تا عرض ۱۵۰ سانتیمتر و اغلب برای مصارف فضای داخلی (Indoor) به کار می رود.

– چاپ فوری ودیجیتال فرمت عریض (wide format): ابعاد چاپ در این گروه از عرض ۱۵۰ سانتیمتر تا عرض ۵۰۰ سانتیمتر را شامل می شود که با بزرگ بودن ابعاد، این سفارشات بیشتر برای مصارف فضای باز (outdoor) مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این دسته از چاپ در برابر عواملی مثل نور خورشید و آب مقاوم هستند.

گستردگی و تنوع در ابعاد و سطوح چاپ فوری ودیجیتال:
چاپ فوری ودیجیتال و به خصوص روش جوهرافشان تنهاروشی از چاپ است که قابلیت چاپ در ابعاد بسیار عریض با کیفیت‌های بالادارد. تنوع و گستردگی سایز های چاپی به این روش از قابلیت‌ چاپ لیبل‌های کوچک در صنعت بسته‌بندی تا انواع متنوع کتاب و بروشور در اندازه‌های مختلف همچنین اعلان‌های عریض تبلیغاتی فضای باز را شامل می شود. از نظر جنس سطح چاپی نیز این روش مجموعه بزرگی از انواع کاغذها، به صورت ورق در گرماژهای مختلف صورت رول و ، انواع فلکسی، بنر، پارچه و … را برای چاپ به شیوه‌های گوناگون چاپ فوری ودیجیتال بوجود می آورند.
در واقع هیچ روش دیگرچاپ به اندازه چاپ فوری ودیجیتال انعطاف‌پذیر و قابل تغییر نیست. بخشی از انعطاف‌پذیری چاپ فوری ودیجیتال به این دلیل است که می تواند با دستگاه‌های مختلف موجود در بازار خروجی داشته باشد. مشتری  محصول چاپی می تواند از شیوه چاپ لیزری برای شخصی سازی کارت‌ها و بروشورهایش استفاده می کند. در همان حال مخاطبی دیگر، برای تولید اعلان‌ چند متری می تواند شیوه جوهرافشان را برگزیند. به دلیل این تنوع لازم است برای به کارگیری روش‌های مناسب هر سفارش، تفاوت‌های میان این شیوه‌ها و نقاط ضعف و قوت هر کدام را شناخت و از قابلیت‌های آنها در راستای اجرای طرح‌های مختلف استفاده یافت.
از نقطه‌نظری دیگر کسانی که سعی می کنند راهکارهای دیجیتال را به کار گیرند از مزیت صرفه‌جویی در هزینه‌ها برخوردار می شوند. علاوه بر آن طیف وسیعی از محصولات چاپی را نیز می توان با انتخاب‌های عدیده همراه ساخت.
همچنین چاپ فوری ودیجیتال این امکان را دارد که فقط آنچه را که لازم است به چاپ برساند و بدین طریق از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کند.

ا

بسته بندی مناسب

العنوان
بسته بندی

ویژگی های بسته بندی مناسب

یک بسته بندی مناسب باعث بهینه سازی و عملکرد ساده می شود.

همچنین این بسته ‌بندی می تواند باعث ایجاد انگیزه خرید در مشتری گردد، زیرا اگر محصول شما دارای بسته شکیل و مناسبی و جذب کننده باشد قطعا در دید اول قادر به وسوسه کردن افراد برای خرید شده و در نتیجه سبب افزایش فروش محصول خواهد شد. از این رو می توان گفت که اثر بسته بندی در بازاریابی و برندسازی بسیار اهمیت دارد.

یک بسته بندی مناسب باعث ایجاد فرم و اندازه مناسب می شود و می تواند باعث افزایش ارزش برند محصول گردد چرا که در وهله اول تنها موردی که به چشم یک خریدار می آید ظاهر محصول است. پک مناسب باعث هویت بخشیدن به محصول می شود و هویت یک برند است که سبب بر انگیخته شدن احساسات مشتری می شود.

هدف از بسته بندی کردن محصولات چیست؟

توجه به ویژگی های بسته بندی بسیار مهم است اما نباید هدف از بسته بندی را فراموش کرد. از اصلی ترین اهداف این مورد می توان به اینکه باعث حفاظت از آن در برابر هرگونه آسیب دیدگی می شود اشاره نمود و همچنین باعث راحتی در هنگام جابجایی، شمارش و نگهداری می گردد.

از دیگر اهداف می توان به شناساندن آن محصول و یا کالا در بازار و در میان مردم اشاره کرد. برای ایجاد ارتباط با مشتری از روش های مختلف فروش استفاده می شود و موفقیت هر کالا در فروش نیاز به بسته بندی خوب و ظاهری زیبا می باشد. از ویژگی های بسته بندی خوب این است که دوباره بتوان از آن استفاده کرد
و این ویژگی باعث برتری محصول می گردد
و میزان آلودگی محیط را کاهش می دهد.

ویژگی های بسته بندی از دیدگاه های مختلف

ویژگی های بسته بندی مناسب را می توان از دید سه نوع مخاطب مورد بررسی قرار داد که در اینجا به آن اشاره می کنیم:

ویژگی های بسته بندی مناسب از دید مشتری : بسته بندی به عنوان نگهدارنده و محافظ کالا و یا محصول می باشد

ویژگی های بسته بندی از دیدگاه بازرگانی: یک بسته بندی خوب به عنوان هویت یک کالا و محصول می باشد

ویژگی های بسته بندی از دیدگاه تولیدی: آخرین قیمت در تولید بسته بندی محصول می باشد

تبلیغات روی بسته بندی:

از دیگر ویژگی های بسته بندی تبلیغات مناسب روی آن است.در دنیای امروز درصد زیادی از تصمیم گیری های خرید در محل خرید گرفته می شود زیرا امروزه فروشندگان از رنگ های شاد و طرح هایی که باعث جلب توجه مشتریان می گردد استفاده می کنند. بسته بندی محل مناسبی برای تبلیغات محصول است و از آنجا که در دید مشتری است و مشتری به آن توجه می کند می تواند تاثیر زیادی در برندسازی نام کالا داشته باشد. تبلیغات در بسته بندی باید اصولی و موثر باشد و به نحوی غیر مستقیم به جلب نظر مشتری بپردازدقرار دادن لوگو روی بسته بندی در مکانی مناسب از دیگر ویژگی های بسته بندی خوب استو توجه به آن یکی از مهمترین جنبه های تبلیغات و برندسازی است.
بسته بندی های کارتنی چاپ شده و رنگی
رنگ ها یکی از نکات مهم در بسته بندی است
و فاکتور مهمی در طراحی بسته بندی به شمار می رود.

برای داشتن یک بسته بندی ایده آل باید به رنگ بندی آن توجه زیادی داشته باشیم. استفاده از رنگ های بسیار جذاب و خیره کننده در این زمینه می تواند بسیار مثمر ثمر قرار گیرد و تاثیر بسیار چشمگیری در افزایش فروش محصولات داشته باشد و از طرفی به سهولت مشتری می تواند کالای مورد نظر خود را شناسایی نماید.

برای مثال اگر محصولی در ارتباط با کودکان است می توان از رنگ های شاد و زنده برای طراحی بسته بندی کالا استفاده نمود و کودکان که قشر مخاطب و هدف این محصول هستند را جذب نمود. در واقع رنگ و طراحی بسته بندی باید با ذائقه مخاطب هماهنگ بوده و حس خوبی را به او منتقل کند.
در دستگاه بسته بندی مواد غذایی بهتر است از رنگ های گرم استفاده نمود تا جذابیت بیشتری به بسته بندی ببخشد.

سایر ویژگی های بسته بندی:

از دیگر ویژگی های یک بسته بندی ایده آل استفاده از تصاویر مناسب بر روی بسته بندی است.

تصاویر می توانند در جذب مشتری موثر باشند اما باید توجه کنید که بسته بندی نباید بیش از حد شلوغ باشد و استفاده زیاد از تصاویر می تواند مشتری را گیج و سردرگم کند.

استفاده از فضاهای خالی در کنار تصاویر مناسب اثر بسیار خوبی در مخاطب سازی دارد. جملات و متن های تاثیرگذار و مناسب با فونت های زیبا می تواند باعث جذب مخاطب شود و اطلاعات مفید و مناسبی در مورد محصول در اختیار وی قرار دهد.

این اطلاعات باید دقیق و گویا باشد و در مورد نحوه مصرف , تاریخ تولید و انقضا و شرایط نگهداری بهتر شرح کوتاه اما مناسبی ارائه نماید. مزایا , ویژگی ها و مضرات ناشی از مصرف بیش از حد محصول باعث توجه بیشتر مشتری می شود.

چاپ فوری و دیجیتال

العنوان

 

چاپ فوری و دیجیتال چیست؟

چاپ فوری همان چاپ دیجیتال می باشد و همانطور که از اسمش مشخص است برای استفاده در کوتاه ترین زمان مورد استفاده است.

بهتر است بدانید از چاپ فوری و دیجیتال با عنوان چاپ خشک نیز نام برده می شود. در این روش چاپ، سعی میشود تا با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک حجم بالایی ازخدمات چاپ فوری در کوتاه ترین زمان تهیه و ارائه شود.

از مهم ترین و برجسته ترین مزایای چاپ فوری و دیجیتال می توان به این عوامل اشاره کرد: سرعت بالا در کنار کیفیت و کمیتی مطلوب. چاپ فوری از طریق دستگاه های مختلف و تکنولوژی های گوناگون صورت می گیرد .

در چاپ فوری و دیجیتال می توان نمونه اولیه کار را به راحتی در اختیار مشتری قرار داد بدون اینکه هزینه بیشتری را برای وی در پی داشته باشد. در این روش چاپ فوری استفاده از نیروی انسانی در حداقل میزان خود قرار دارد و همین امر باعث می شود تا درصد خطا در خدمات چاپ فوری به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در این روش اطلاعات مستقیم از کامپیوتر به چاپگر منتقل می شود و همین امر باعث می شود تا کمترین میزان کاغذ برای چاپ فوری طراحی اولیه و نوشتار متن استفاده شود. از این رو چاپ فوری نسبت به افست بسیار مقرون به صرفه تراست.                                                                                                                                                              

العنوان

 

می توان گفت چاپ فوری و دیجیتال بهترین گزینه برای تیراژهای پایین سفارش با پایین ترین هزینه چاپ ممکن است.

معمولاً مشتریانی که سفارش کارت های شخصی دارند و یا قرار است اوراق خاصی را به صورت اختصاصی برای افراد متفاوتی چاپ کنند از این ویژگی استفاده کرده و از چاپ لیزی برای کارت های شناسایی و از چاپ جوهر افشان در دیگر محصولات اختصاصی استفاده می کنند.  انتخاب نوع و روش چاپ فوری و دیجیتال در این زمان است که اهمیت پیدا می کند. انتخاب نوع و روش چاپ دیجیتال بسته به شرایط و نوع محصول سفارشی، میزان کیفیت و تعداد تیراژ، باز می گردد، این مبحث چون مهم و اساسی است در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از روش های چاپ فوری و دیجیتال می پردازیم و مزایا و معایب هر یک را تک به تک بررسی خواهیم کرد.

علاوه بر پلیت، کلیشه ها نیز در چاپ چاپ فوری و دیجیتال حذف شده اند و استفاده از نیروی انسانی در فرایند چاپ دیجیتال به حداقل رسیده است. چون نیروی انسانی در چاپ دیجیتال حذف می گردد، دقت دستگاه های چاپ، خطای انسانی را به حداقل می رساند. این ویژگی به اتوماتیک بودن دستگاه نیز باز می گردد. این اتوماتیک بودن کاربرد ماشین چاپ فوری و دیجیتال را آسان کرده نقش مهارت اپراتور را کمرنگ و کمرنگ تر کرده است. فرض کنید قرار است طیف رنگی دو چاپ را با هم مقایسه کنید یا یکی را کمرنگ تر و دیگری را پر رنگ تر چاپ کنید، این مراحل درچاپ فوری و دیجیتال در مرحله چاپ توسط اپراتور تنظیم نمی شوند بلکه در مرحله طراحی و قبل از چاپ، انجام می شوند. این ویژگی های چاپ دیجیتال، تخصصی بودن چاپ را به حداقل می رساند. البته لازم به ذکر است که تجربه و مهارت در چاپ دیجیتال امر غیر قابل انکار است.

از طرفی دیگر دور ریز و زائد در این چاپ به حداقل رسیده است. هزینه چاپ دیجیتال بالاتر از دیگر روش های چاپ فوری و دیجیتال است اما چون کلیشه، زینک و پلیت حذف می گردند و هزینه نیروی انسانی به حداقل رسیده است، هزینه تمام شده چاپ دیجیتال در مقایسه با دیگر روش ها در تیراژ کم مقرون و به صرفه می گردد.

از دیگر ویژگی های چاپ فوری و دیجیتال سرعت آماده سازی و شروع مرحله چاپ است(Short Startup) ، طول فرایند چاپ نیز بسیار کوتاه است، در واقع چاپ دیجیتال نسبت به دیگر روش های چاپ سریع‌تر انجام می شود.

چاپ فوری و دیجیتال به علت اینکه محدودیت های ابعاد و اندازه را از میان برداشته است تحولی عظیم در صنعت چاپ ایجاد کرده است حتی برخی از چاپگر های این روش، امکان پرینت سه بعدی و حجم دار را نیز دارند.

انواع چاپخانه:

امروزه چاپخانه‌های مختلفی هستند که خدمات چاپی ارائه می‌دهند. هر کدام از این چاپخانه‌ها، از دستگاه‌های چاپی متفاوتی مثل چاپ افست و چاپ فوری و دیجیتال استفاده می‌کنند. در این میان کیفیت چاپ و حضور افراد متخصص در چاپخانه‌ها دو موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت چاپ فوری و دیجیتال، متناسب با کیفیت مواد اولیه اعم از رنگ، جنس کاغذ و به روز بودن دستگاه‌های چاپ می‌تواند متفاوت باشد. حضور افراد متخصص نیز به می‌تواند در نتیجه یک کار چاپی بسیار موثر باشد.

خدمات چاپ فوری و دیجیتال با کیفیت در چاپ ترنم

چاپ ترنم به عنوان مجموعه پیشرو در عرصه چاپ فوری و دیجیتالوطراحی به صورت آنلاین، مفتخر است که محصولات چاپی مختلفی را به شما مشتریان عزیز در سراسر ایران ارائه می‌دهد.

این مجموعه یک بستر ساده و سریعی‌ را در وبسایت خود فراهم کرده است تا شما بتوانید در هر لحظه و هرجا، به صورت آنلاین محصولات چاپی مختلف را مشاهده کرده و پس از انتخاب هر محصول به سادگی سفارش چاپ فوری ودیجیتال آن را ثبت نمایید. در نهایت نیز بدون نیاز به حضور فیزیکی، محصول دلخواه خود را در آدرس مورد نظرتان تحویل بگیرید.

البته خدمات چاپ ترنم تنها به چاپ فوری و دیجیتال و با کیفیت ختم نمی‌شود؛ این مجموعه به دو روش متفاوت خدمات طراحی را نیز به مشتریان خود ارایه می‌دهد. خدمات طراحی این مجموعه، شامل طراحی محصول چاپی دلخواه شما توسط گرافیست‌های حرفه‌ای چاپ ترنم است.

 

چاپ فوری و دیجیتال

انواع چاپ فوری و دیجیتال :

-چاپ فوری و دیجیتال نوری Photolab:

در این روش تصاویر را بر روی کاغذهای حساس به نور با تابش نور مثل کاغذ عکاسی تثبیت وچاپ میکنند.

-چاپ فوری و دیجیتال حرارتی  Thermal:

در این روش به وسیله ماتریس های حرارتی گرمای شدید یا لیزر و یا دیگر واکنشهای شیمیایی ایجاد میشود ورنگ و تصویر را بر روی کاغذهای حساس به حرارت چاپ می کنند.

-روش تصعید رنگ Dye Submillation:

در این شیوه از چاپ فوری و دیجیتال بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه فایل مورد نظربرای  چاپ ارسال شده پروسه چاپ بصورت کاملا اتوماتیک انجام می شود.

برای چاپ صفحات تیراژ بالا ازین روش استفاده می شود که بسیار مقرون بصرفه است .نبودن امکان هیچ تغییری از ایرادات اصلی این روش از چاپ فوری و دیجیتال است.

- روش چاپ جوهرافشان:

با کیفیت ترین و رایج ترین روش چاپ فوری و دیجیتال است روش چاپ جوهر افشان می باشد، که فایل بعد از ارسال بوسیله هد به شکل مرکب های مایع برروی سطوح چاپی منتقل میشوند .

نازل رنگ کاملا دیجیتالی است و از دو فرمان مثبت و منفی یعنی پاشیده و نپاشیدن استفاده میکند.

مزایای چاپ فوری و دیجیتال:

۱- زمانهای سریع چرخش درچاپ فوری و دیجیتال

۲. اصلاح و تغییر در چاپ فوری و دیجیتال

۳. صرفه جویی در هزینه درچاپ فوری و دیجیتال

تعداد تمام لیبل های فوق 1000 عدد می باشد و برش لیبل ها به صورت دورصاف است. تمام زمان ها بر اساس حدود 9روز کاری بوده و تحویل آن صبح روز بعد می باشد.

بسته بندی

 

بسته بندی

 بسته ‌بندی در اقتصاد و سلامت چه نقشی دارد

بسته ‌بندی ، نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری داشته و نقش بسیار مهمی در ارائه محصولات به مصرف کنندکان دارد.این در صورتی است که عدم وجود اطلاعات فنی و دقیق در  عموم مردم جهان


در زمینه بسته بندی مشکلاتی را برای شرکت های بسته بندی ایجاد کرده است ،

خلاقیت در بسته بندی

خلاقیت‌ هایی که طراحان صنعتی، در زمینه نوع ساختار بسته ‌بندی در زمینه نقش بسته ‌بندی در نظر گرفته شده و انجام میپذیرد در نظر مصرف ‌کننده مانند شعبده می باشد.پیشرفت دانشمندان شیمی، در خلق کردن مواد جدید با کارکردهای مختلف و عجیب، چیزی از کیمیاگری و یا حتی جادوگری کم ندارد.این روزها یکی از بزرگترین چالش بشریت فراهم کردن غذا می باشدتمرکز بر بالا رفتن ماندگاری و شرایط نگهداری و توزیع مواد غذایی، یکی از پر اهمیت ترین ماموریت ‌های کارشناسان، در زمینه صنایع غذایی و نقش بسته ‌بندی می باشد.

 در این زمینه سازمان ملل  توجه به دو محور اصلی را تاکید دارد:

1_ محور اول :

 . محفاظت از مواد غذایی و نقش بسته ‌بندی در هنگام نگهداری، جابه جایی و زمان مصرف است، که وظیفه آن بر عهده بسته‌ بندی است.

بازار بسته ‌بندی همچنان پر رونق می باشد البته به شرطی که تطبیق بر این گونه نیاز ها  داشته باشد.

خبرها از پیشرفت‌ هایی حکایت میکند که وضعیت ماندگاری مواد غذایی و دارویی را دگرگون می ‌سازدیکی از پیامد های پیشرفت در صنعت بسته‌بندی، به انجام رسیدن بسیاری از انتظارات، توسط خود بسته ‌بندی می باشد.به همین علت بسیاری از اموری که نیاز به مراقبت و مدیریت دارند، توسط خود بسته انجام می ‌شود و به اینترتیب از مسئولیت افراد مسئول کم می‌کند.این پیشرفت‌ها برای کشور ما مطلوب می باشد. ایران کشوری است پر از نعمت‌ هایی که اگر درست مدیریت شوند، هم بسیار ثروت ‌آفرین هستند، هم اسباب آسایش و رفاه و سلامتی را برای مردم به ارمغان می‌آورد.

از طرفی کشور ما به طور پیوسته دستخوش تغییرات مدیریتی و بی ‌نظمی داخلی می باشد .در کشور ما هر چه که مدیریت کارها به عهده مواد و ماشین ‌آلات سپرده می شود، بازخورد بهتری نیز در جامعه پیدا می کند

2_محور دوم:

 کنترل  داشتن بر مصرف و بهره ‌وری درست در خصوص  استفاده از مواد غذایی می باشد که به پرهیز از اصراف و دور ریختن مواد غذایی تاکید دارد.

 

ایران با قدمت فراوان و پشتوانه بسیار قوی ای که در علم دانش شیمی و پزشکی دارد به توانمندی ‌هایی رسیده که حتی می‌تواند، موجب حیرت در صنعت بسته ‌بندی و نقش بسته بندی در جهان شود.

به طور مقطوع و به یقین در سال ‌های آتی در  ایران شاهد نوآوری‌ های عظیم در زمینه بسته ‌بندی خواهیم بود. البته این نیز فراموش نشود که بازدید از نمایشگاه اینترپک نقش بسیار مهمی در فهم و مفهوم آینده بسته‌بندی دارا می باشد

برچسب زدن و بسته بندی انواع محصولات

برچسب زدن و بسته بندی انواع محصولات
برچسب زدن و بسته بندی انواع محصولات

بسته بندی و برچسب زدن محصولات:

با توجه به اهمیت روز افزون بازاریابی خود محور ، نقش بسته بندی و برچسب محصول از هر زمان دیگری برجسته تر و پر رنگ تر خواهد بود. در یک سوپرمارکت بزرگ، مشتریان در هر دقیقه از کنار ٦٠٠ قلم کالا رد می شوند، به عبارت دیگر در هر ١/. ثانیه یک کالا را از نظر می گذرانند. با این اوصاف شما باید در کسری از ثانیه کاری کنید که نگاه مصرف کننده به سمت محصولات شما کشیده شود، ابزارهایی که برای نیل به این منظور در اختیار دارید عبارتند از؛ کوپن های تخفیف، زدن اتیکت های هیجان انگیز بر روی قفسه ها و از همه مهم تر و مؤثرتر بسته بندی کالا. اگر اهمیت غیر قابل انکار و چشمگیر بسته بندی را در نظر بگیرید، از شنیدن این موضوع شگفت زده نخواهید شد که تحقیقات گسترده ای در زمینه تست رنگ ها، نحوه ایجاد انگیزه و راهکارهای روانشناسی صورت گرفته تا مشخص شود واکنش عمده مصرف کنندگان  در برابر یک برچسب جدید چیست. نتایج حاصل از این تحقیقات، تجربه های پیشین و عوامل مؤثر در تصمیم گیری کنونی و آتی رقبا نشان می دهد که بازاریاب ها در همان وهله نخست به ارزش و اهمیت بسته بندی و نقش اساسی آن در فعالیت های بازاریابی پی می برند و تعیین می کنند ان باید بر چه مواردی تأکید بیشتری داشته باشد؟ کیفیت، تمایز و برتری، قابل حصول بودن، راحتی یا زیبایی ظاهری.

طرح متنوع بسته بندی های حاوی برچسب:

منظور از بسته بندی ظاهر فیزیکی یک محصول است که مصرف کننده در همان وهله نخست با آن مواجه گردیده و نظاره گر می شود، برچسب ها (Labels) عنصر حاوی اطلاعات مربوط به این محصول به شمار می روند.

کاربردهای متداول:

انتقال اطلاعات: بسته بندی محصول و برچسب های روی آن با مصرف کننده ارتباط برقرار کرده و شما را از نحوه مصرف، حمل و نقل، بازیافت و دفع کردن محصول آگاه می کند. دولتها تولیدکنندگان مواد غذایی، شیمیایی، دارویی و پزشکی را موظف می کنند تا پاره ای از اطلاعات را بر روی محصولات خود درج کنند. هدف از برخی طراحی بسته بندی ها و برچسب ها ردیابی و پیگیری محصولات است.

حفاظت فیزیکی: بسته بندی محصول باید محتویات خود را از شر شوک های مکانیکی، ارتعاشات، تخلیه الکتروستاتیکی، به هم فشرده شدن، تغییرات دما و .. مصون دارد.

بازاریابی: بازاریاب ها می توانند با به کارگیری بهینه بسته بندی و برچسب ها، مصرف کنندگان را نسبت به خرید محصولات خود ترغیب و تشویق کنند. چندین و چند دهه است که طراحی  گرافیکی و فیزیکی اهمیتی درخور توجه یافته و به پدیده ای در حال رشد و پیشرفت تبدیل شده است. تلفیقی از ارتباطات بازاریابی و طراحی گرافیکی بر روی بسته بندی محصول و ویترین فروشگاه ها نقش می بندد.

راحتی بسته بندی محصول

 باید به گونه ای باشد که کار جابجایی، توزیع، انبار، به نمایش گذاردن، فروش، باز و بسته کردن، استفاده و استفاده مجدد، ارسال و حمل، بازیافت و دفع آن را تسهیل کند.

امنیت:

بسته بندی محصول می تواند نقش بسزایی در کاهش خطرات احتمالی در حین حمل کالا ایفا کند. می توان با ایجاد تغییراتی بهینه در آن احتمال آسیب دیدن آن را به میزان قابل توجهی تقلیل داد و کاری کرد که در صورت بروز چنین آسیب هایی مصرف کنندگان از آن آگاه شوند. به علاوه می توان در زمان طراحی بسته بندی تمهیداتی اندیشید و از دزدیده شدن آن ممانعت به عمل آورد.

برچسب زدن:

برچسب ها حامل اطلاعاتی پیرامون بسته بندی یک محصول می باشندواطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهند که بر روی تصمیم گیری آن ها برای خرید کالا تأثیر گذاشته و کمک می کند، در حین استفاده از آن حس بهتری را تجربه کنند. برچسب ها می توانند حاوی اطلاعات زیر باشند؛

به کار گیری و نگهداری محصول

دستورالعمل یا پیشنهادات

مواد به کار رفته در محصول یا اطلاعات تغذیه ای

ضمانت نامه محصول

نام و نشانی سازنده

وزن محصولات

تاریخ فروش و انقضای محصول

هشدارها

سد حفاظتی:

در اغلب موارد به سدی در برابر اکسیژن، بخار آب، گرد و غبار و امثال آن نیاز است. لحاظ کردن راهکارهایی که سد راه نفوذ این عوامل باشند، در طراحی بسته بندی محصول بسیار حائز اهمیت و حیاتی می باشد. از این رو برخی بسته بندی ها حاوی مواد جذب کننده رطوبت و اکسیژن اند تا زمان ماندگاری این محصولات را افزایش دهند. اصلاح یا کنترل فشار هوا از جمله مواردی ست که می بایست در بسته بندی برخی مواد غذایی رعایت کرد. یکی از اصلی ترین کاربردهای  بسته بندی تمیز، تازه، استریل و سالم نگهداشتن محصولات در مدت زمانی ست که این اجناس در قفسه فروشگاه ها به سر می برند.
 

قوانین برچسب زنی:

قوانین بعضی کشورها، تولیدکنندگان محصولاتی همچون موادغذایی و دارویی را موظف می سازد تا اطلاعاتی از قبیل مواد تشکیل دهنده، ارزش غذایی و هشدار مصرف محصول (FDA) را در برچسب های درج شده بر روی محصولات خود بیاورند. به عنوان مثال در امریکا قانونی به تصویب رسیده و تولیدکنندگان را موظف می سازد تا ترکیبات به کار رفته در ساخت تشک ها، مبلمان و اسباب و اثاثیه منزل را در برچسب محصولات خود ذکر کرده و به اطلاع مصرف کنندگان برسانند. هدف از تصویب این قانون آگاه ساختن مصرف کنندگان از محتویات مخفی یا به اصطلاح مواد پرکننده تشک ها و مبلمان است. قوانین امریکا تولیدکنندگان را ملزم به استفاده از این برچسب ها کرده و از آن ها می خواهد تا مصرف کنندگان را در جریان قرار دهند که مواد داخل کالایی که قصد خرید آن را دارند بازیافتی ست یا خیر. آن ها باید لوگوی بازیافتی بودن کالا را در برچسب ها بیاورند. FPLAبرچسب های قرار گرفته بر روی بسیاری از کالاهای مصرفی را تحت نظارت خود داشته و هویت محصول، شرکت سازنده و مقدار خالص محتویات آن را مشخص می کند.

 نشانه های به کار رفته در برچسب ها:

بسیاری از علائم و نشانه های به کار رفته دربسته بندی و برچسب ها در سطح ملی و بین المللی استاندارد شده و مورد استفاده قرار می گیرند. علائم مربوط به کالاهای مصرفی نمایانگر گواهینامه های کیفی، علائم تجاری و مدارک خرید یک محصول می باشند. برخی از این علائم نکات مربوط به نحوه مصرف و ایمنی و سلامت کالا را بازگو می کنند. به عنوان مثال، علامتی وجود دارد که نشان می دهد، محصولی که در دست دارید از قوانین صحت وزن و اندازه های درج شده در برچسب که توسط اتحادیه اروپا تعریف شده، پیروی می کند. برخی از نشانه ها و علائم در بسته بندی نیز به قابل بازیافت بودن و سازگاری با محیط زیست اشاره دارد که از میان می توان کد تشخیص رزین، علامت بازیافت و نقطه سبز را نام برد.

طبق یکی از قوانین تصویب شده در امریکا تولیدکنندگان موظفند تا مصرف کنندگان را در جریان مواد به کار رفته در کالایی قرار دهند که قصد خرید آن را دارند.



 •  
  عنوان:
  عنوانك القصير...
 •  
  هاتف:
  هاتفك...
 •  
  هاتف:
  هاتفك...
 •  
  متحرك:
  هاتفك المحمول...
 •  
  متحرك:
  هاتفك المحمول...
 •  
  فاکس:
  الفاكس لك...
 •  
  البريد:
  بريدك الالكتروني...

العنوان

کرج، عظیمیه، 45 متری کاج، روبروی بانک ملی، ضلع جنوبی بلوار، ساختمان آرین

026-32568117

026-32552343

ارتباط با بخش فروش | 8الي 17

جميع الحقوق هذا الموقع محفوظة

No Internet Connection